Bansko, lyžování v bulharských horách, nabídka zájezdů, ubytování, výletů ... Bansko - Bulharské hory, ubytování, hotely, penziony, informace, lyžování, ubytování, historie, fotografie,  zima 2009
INFORMACE LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ FOTOGALERIE VÝLETY JAK K NÁM POČASÍ KONTAKTY NAPIŠTE NÁM ODKAZY

BULHARSKO - BANSKO - VÝLETY

Bulharské hory - naleznete zde spousty příležitostí k výletům, kontaktujte CK AlexandriaPobyt v bulharských horách si můžete zpestřit ještě tím, že se zúčastníte některého z výletů na tak zajímavá místa, jako je Rilský klášter - snad nejvýznamnější kulturně-historická památka Bulharska chráněná organizací UNESCO, nebo do Mělníku - města vína - s ochutnávkou těch nejvybranějších druhů červeného nebo bílého vína. Město Melnik je úchvatné historické městečko položené v pískovcových skalách a je to nejmenší město v Bulharsku s pouhými 260 obyvateli. Můžete si udělat výlet za město Melnik do nádherného Roženského kláštera, který od svého založení 12. století přežil mnohokrát rabování a vypálení.

Během vašeho pobytu se o vás budou starat zkušení průvodci CK ALEXANDRIA, kteří vám samozřejmě nabídnou i další program, jako je prohlídka města, stylové národní večery apod., a které můžete vždy požádat o radu nebo pomoc. Zimní dovolená v Bansku je ideální pro ty, kteří jedou na hory nejen si skvěle zalyžovat, ale také se pobavit s veselit.

Z Banska lze podniknout výstup na nejvyšší vrchol Pirinu - Vichren (2914 m n.m.). Nejlépší je jako výchozí bod zvolit chatu Vichren (1950 m n.m.), ke které můžete přijet buď mikrobusem nebo taxíkem. Již od samotné chaty je krásný výhled na Todorin vrch a na východní a jižní horský masiv. Odtud se vydejte severozápadním směrem strmě vzhůru po červené značce. V místě, kde se značka dělí, pokračujte vlevo a dále stoupejte až do vichrenského sedla do výšky 2600 m n.m. Před Vámi se otevře nádherný výhled jihozápadním směrem na Vlachinski ezera a severozápadním směrem na severní část pohoří Pirin. Přímo na sever od místa, kde budete stát, se tyčí mohutný masiv Vichrenu, Pokud vystoupíte na jeho vrchol, rozhled, který budete mít, bude jistě vašim nezapomenutelným zážitkem. Cesta od chaty Vichren na vrchol Vichren trvá asi 2.30 hodiny, i když budete muset překonat převýšení téměř 1000 m, cesta je poměrně pohodlná, bezpečná a výborně značená. Poněkud náročnější je sestup severním směrem - mezi vrcholem a sedlem. Místy je dosti strmý a vyžaduje tak vyšší míru opatrnosti. V sedle na sever od Vichrenu přijdete na křižovatku, na které se pak vydáte doprava směrem dolů po červené a zelené značce...

Při delším pobytu lze podnikat celou řadu dalších celodenních výletů do hor. Výhodou je, že u chaty Vichren je nejen rozcestník se značkami, ale i s časovými vzdálenostmi k jednotlivým místům.
Méně zdatní turisté se mohou vydat jen na kratší vycházku, ať už přímo z Banska do lesů v podhůří Pirinu nebo do okolí chaty Vichren. Doporučujeme výlet na jezero Okoto 15 minut, na Banderiškite ezera 45 minut, na chatu Banderica 30 minut.
Další sportovní aktivitou, která se v poslední době stala populární, je horská cyklistika, proto hotely většinou půjčují horská kola. Jedna oblíbená trasa vede k nádrži Belizmana, tři kilometry jihozápadně od města. Když přejedete most blízko hotelu Bansko, jeďte rovně až k první polní trase nebo se dejte po silnici směrem ke kasárnám, a pak polní cestou....
Jestliže budete mít chuť na teplé či studené nápoje, zmrzlinu nebo pivo, bude o vás soupeřit tucet kaváren podél ul. Cara Simeona.
Město Bansko a okolní krajina se může pochlubit ještě několika nádhernými výlety. Samo Bansko je nejpohodlnějším výchozím bodem pro trasy, ale stejně dobře poslouží i vedlejší vesnice Dobârsko a Dobrinište, které po právu stojí za návštěvu pro svoji kouzelnou atmosféru. Dalším místem, které stojí za zmínku je Elešnica, která je známa díky folklornímu festivalu na Boží hod Velikonoční.

Špatný dotaz v DB: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)