Bansko, lyžování v bulharských horách, nabídka zájezdů, ubytování, výletů ... Bansko - Bulharské hory, ubytování, hotely, penziony, informace, lyžování, ubytování, historie, fotografie,  zima 2009
INFORMACE LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ FOTOGALERIE VÝLETY JAK K NÁM POČASÍ KONTAKTY NAPIŠTE NÁM ODKAZY

LYŽOVÁNÍ V BULHARSKU

Bansko - sjezdovky, lyžování v bulharských horách. ->> mapa sjezdovek <<-

Přitažlivá pro lyžaře je zejména skutečnost, že zde průměrná sněhová pokrývka od začátku ledna do konce dubna dosahuje 2,5 metru.

Na Pirinu se lyžuje především v areálu Šiligarnika, vybudovaném pod vrcholem Todorka (2746 m) a na okolních svazích. Trojsedačkové lanovky začínají v 1700 m a končí ve výšce 2400 m. Velké sjezdovky jsou dlouhé přes 2500 m. V posledních dvou letech významná bulharská cestovní kancelář investovala v tomto areálu do rozsáhlé modernizace střediska. Přímo z Banska byla zprovozněna kabinková lanovka až do lyžařského areálu. Byly zde otevřeny další sjezdové tratě všech úrovní náročnosti a také zprovozněna řada nových vleků. Celková délka lyžařských tratí je přes 50 km. Sjezdovky jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Pod sjezdovkami jsou ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace. Pro skutečně náročné lyžaře je zde možnost sjíždět terény v rámci programu extrémního lyžování. Podle nejnáročnějších odborníků jde o jedny z nejlepších extrémních terénů v Evropě.

Všechny sjezdovky jsou také uměle zasněžovány, a tak sněhové podmínky jsou zde vždy perfektní.

Výborná kvalita lyžařských tratí dlouhé kolem 56 km je udržována pomocí 12 roleb Kassbohrer. Délka lyžařské sezóny je zaručená od prosince do poloviny dubna díky 30 sněhovým dělům TechnoAlpin. Nejvyšší bod ski centra je 2560 m a nejnižší 1000 m. V Bansku je 35% sjezdovek vhodných pro začátečníky, 45% pro pokročilé a 25% pro nejzkušenější lyžaři. 80% sjezdovek je vybaveno sněhovými děly a umělým osvětlením.

Operátor, který má na starost lanové dráhy a sjezdové tratě v Bansku zajišťuje perfektní údržbu lanovky Doppelmayer, typu Gondola pro 8 osob, pěti čtyřsedačkových lanovek Doppelmayer, jedné třisedačkové lanovky Poma, šesti vleků a deseti dětských vleků o celkové délky 26 km.

Přístup k lyžařským zařízením je kontrolován čipovými kartami SkiData.

Úschovna lyží a snowboardů je zařízený nejnovějším modelem lyžařských lavic Wintersteiger, jsou tam také k zapůjčení lyže, snowboardy a lyžařské příslušenství největších evropských výrobců.

Špatný dotaz v DB: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)