Bansko, lyžování v bulharských horách, nabídka zájezdů, ubytování, výletů ... Bansko - Bulharské hory, ubytování, hotely, penziony, informace, lyžování, ubytování, historie, fotografie,  zima 2009
INFORMACE LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ FOTOGALERIE VÝLETY JAK K NÁM POČASÍ KONTAKTY NAPIŠTE NÁM ODKAZY

CESTA DO BULHARSKA

Bulharské hory - Bansko - ubytování, lyžování, pobytové a poznávací zájezdy, rady a tipy na cestu.

Bulharsko je z České republiky dostupné všemi běžnými dopravnými prostředky. Problémem není ani geografická, ani časová vzdálenost, při použití cenově nejdostupnější pozemní dopravy vede nejkratší cesta přes území Srbska. Pokud se rozhodnete cestovat do Bulharska autobusem, vlakem nebo osobním automobilem přes Srbsko, měli byste počítat s vízovou povinností pro občany ČR. Delší cesta vede přes Rumunsko. Při cestě vlastním automobilem vede nejkratší trasa z Prahy do Sofie (1350 km) přes Brno, Bratislavu, Rusovce, Rajku (Maďarsko), Györ a dále po mezinárodní silnici E75 přes Suboticu a Bělehrad do Niše, odtud po E80 přes hraniční přechod Kalotina (Bulharsko) do Sofie až do Banska. Přes Rumunsko trasa je obdobná až po Szeged, odtud by se však pokračovalo nikoliv na jih, ale na východ do Aradu (Rumunsko), dále buď přes Timisoaru Drobeta-Turu po E70 a dále jihozápadním směrem na hraniční přechod Kalafat (Rumunsko) - Vidin (Bulharsko).

Nepohodlnější a nejrychlejší je letecké spojení do Sofie.

Při cestě vlastní dopravou ze Sofie je nejvhodnější pak jet na jih (směr Kulata) údolím řeky Struma přes Dupnici a Blagoevgrad až do Simitli a zde odbočit na východ po silnici číslo 19 směr Razlog. Tato silnice stoupá z údolí až do sedla, oddělujícího Rilu a Pirin a potom klesá do Razlogu, kde na křižovatce odbočíte jižním směrem (směr Goce Delčev) do již pouze 6 km vzdáleného Banska.


Špatný dotaz v DB: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)